Ela Jarosińska

Autorka książki "Wypłyń na głębię..."
akademiapoznajsiebie.pl

Kobieta inżynier w drugiej połowie życia. Z zamiłowania nauczyciel akademicki, a z pasji w długiej podróży odkrywania siebie na nowo! Czas przełomu życia uświadomił mi, jak ważne jest poznanie sensu swojego istnienia, by w zgodzie ze swoimi wartościami prawdziwie przeżywać własne życie. Odkrycie właściwej drogi pozwoliło mi odważniej nią podążać. To z kolei pozwoliło mi zrozumieć, że moje własne życie jest najwspanialszą podróżą, w którą warto było wyruszyć. Osobiste doświadczenia i obserwacje pokazały mi, że do tej pory starałam się poznać i zrozumieć wszystko, co mnie otacza, najmniej znając siebie.

Zatrzymanie w biegu codzienności i wyrwanie się z pogoni za tym co ulotne, nietrwałe i przemijające, pozwoliło mi przemyśleć, potem przepracować, a na końcu całkowicie zmienić swoje podejście do własnego życia! Zapisem moich własnych doświadczeń jest książka pt. Wypłyń na głębię…. Jak żyć w zgodzie ze sobą.

Moje odkrycia w sobie samej pozwoliły mi pójść krok dalej i zdobyć nowe kompetencje coacha/mentora kryzysowego, by móc pomagać Kobietom takim jak ja w przekuwaniu własnych kryzysów na rozwój. Owocem kolejnych doświadczeń i zdobytej wiedzy jest e-book pt. Żyjąc w kryzysowej rzeczywistości. Jak rozumieć siebie i innych w sytuacjach kryzysowych?

Wartości, które trzymają mnie w „kursie” i nadają mojemu życiu sens to poczucie bezpieczeństwa, miłość, spójność, wdzięczność i wolność.

 

 Moje TOP 5 talentów według Gallupa to: 

1. Bliskość
2. Rozwijanie innych
3. Empatia
4. Odpowiedzialność
5. Współzależność

Aż cztery z nich pochodzą z domeny relacyjnej, co pokazuje jak bardzo cenię sobie relacje z innymi ludźmi i jak ważny dla mnie jest kontakt z drugim człowiekiem. Lubię poznawać ludzi, bo wiem, że człowiek jest skarbnicą potencjału i piękna, które ma w sobie. Często nie jest ich świadomy, bo nie miał szansy jeszcze ich odkryć.

Jako coach/mentor kryzysowy pragnę towarzyszyć Kobietom w drodze odkrywania siebie samej, by docenić wartość życia w zgodzie ze sobą. 

Dewizą mojego życia są słowa św. Katarzyny ze Sieny:

Bądź osobą, którą Bóg przeznaczył byś był,
a sprawisz, że ten świat zapłonie
.

 

Zapraszam na bloga i do kontaktu 🙂
Ela Jarosińska

Życie to nie stan alarmowy.
Życie jest tak pilne, że trzeba je przeżyć powoli.
Im wolniej żyjemy, tym większe jest
poczucie pełni i zadowolenia.
Pośpiech powoduje straty!

Ann Voskamp